Ako sa zbaviť plesne a vlhkosti na stenách

Veľa starších budov sa stretáva s častým problémom, ktorému podlieha staré murivo, a tým je vysoká vlhkosť  a vznik plesní. Vlhkosť, ktorú múry nasávajú, ostáva v ich vnútri a pleseň, ktorá sa objaví po čase na stenách, je už len dôsledok toho, že jej hodnoty v murive značne prekročili prijateľné hodnoty.

Plesne znehodnocujú stavbu

Je všeobecne známe, že plesne spôsobujú ľuďom zdravotné problémy. Okrem toho aj značne narúšajú štruktúru stien a celý objekt sa v konečnom dôsledku znehodnocuje a chátra. Postupom času je bývanie v ňom takmer nemožné. Plesne začnú napádať drevené konštrukcie, nábytok a šatstvo, ako aj ostatné zariadenie domu.

Pleseň – skrytý nepriateľ  nášho zdravia

Rast plesní na akomkoľvek povrchu je veľmi nebezpečný. Pleseň môže rásť na dreve, tapetách aj iných povrchoch, Keď má dostatočnú vlhkosť, dobre sa jej darí a nežiadúce mikroorganizmy sa rýchlo množia. Vznikajú tu milióny spór, ktoré sa uvoľňujú do ovzdušia a tak s nimi prichádza do styku celá domácnosť, vrátane jej obyvateľov. Spóry sú rovnako škodlivé ako napr. chemické látky, čo má na zdravie veľmi negatívny vplyv.
Keď sa už v dome pleseň objaví, je najvyšší čas začať  uvažovať  o možnostiach sanácie a odstránení vlhkosti – hlavnej príčiny ich vzniku.

Odstránenie plesní

“Odstrániť“ pleseň môžeme rôznymi prípravkami, určenými na jej likvidáciu. Avšak, ak neodstránime vlhkosť  v murive, plesne sa nám budú stále vracať  a kolobeh boja sa bude neustále opakovať. Vo väčšine prípadoch sa nevyhneme sanácii muriva.

Čo je sanácia a ako prebieha?

Existuje viacero technológií sanácie muriva, ktoré sú v značnej miere účinné a múry ostávajú suché počas dlhých rokov. Či už ide o klasické zásahy do muriva, akými sú podrezanie, či injektáž, alebo moderné, bezzásahové metódy, ich účinky závisia od kvality realizácie. Všetky metódy majú ale jeden spoločný cieľ a tým je vysušenie muriva od nežiaducej vlhkosti. Kvalitné a zdravé bývanie si zaistíte len so suchým murivom, ktoré nedá plesniam žiadnu šancu na ich vznik a množenie. Ak sa ale predsa len tento problém objaví aj vo vašom dome, neodkladajte jeho riešenie.

Ak máte problém s vlhkým murivom, kontaktujte našu firmu a poraďte sa s odborníkmi, ktorí posúdia problém komplexne, navrhnú možnosti odizolovania muriva, ako aj najvhodnejšiu metódu vysušenia muriva. Doprajte vám a vašim deťom zdravú klímu vo vašom dome bez nebezpečných plesní.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa