Oddych mimo mesta – vlastná chata alebo chalupa

Aj keď väčšina ľudí rada dovolenkuje pri mori, stále je mnoho tých, ktorí uprednostnia oddych neďaleko domova na horách alebo na vidieku. Celá dovolenka alebo len predĺžený víkend, či rodinná opekačka na vlastnej chalupe, či chate je na nezaplatenie. Vlastniť  takýto objekt prináša veľa výhod. Najmä teraz, v letnom období, zaznamenávame zvýšený dopyt po týchto nehnuteľnostiach, kedy nás klienti oslovujú väčšinou s požiadavkou na rekonštrukciu. Ak uvažujete aj vy o kúpe chaty alebo chalupy, mali by ste vedieť  niekoľko zásadných rozdielov medzi týmito dvoma typmi nehnuteľností.

Chalupa

Chalupou sa nazýva nehnuteľnosť, nachádzajúca sa v blízkosti alebo priamo v dedinách a ich častiach, ktorá v minulosti slúžila na bývanie a na stavebnom úrade je považovaná za plnohodnotnú nehnuteľnosť, určenú na bývanie. Práve z tohto dôvodu preto nie je problém dostať  na rekonštrukciu chalupy stavebný úver. Ide väčšinou o staršie domy, ktoré ľudia z mesta kupujú na rekreačné účely.

Chata

Chatou sa nazýva objekt, využívaný výlučne na rekreačné účely a nie je vhodná na dlhodobé bývanie. Nachádza sa väčšinou mimo sídiel, na pokojných miestach v lesoch a pri ich okrajoch. Je vhodná na krátkodobé pobyty so skromnejším priestorom a vybavením.

Či sa už rozhodnete pre kúpu chaty alebo chalupy, stále si ju dokážete prispôsobiť  svojim predstavám. Zvážte svoje priority, lokalitu a poobzerajte sa po svojom novom oddychovom raji. S rekonštrukciou a zútulnením vašej novej chaty, či chalupy, vám veľmi radi pomôžeme.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa