Prestavba bytového jadra

Pri rekonštrukcii bytu panelového domu zvažujeme všetky možnosti k docieleniu príjemného bývania a efektívnosti využitia priestoru bytu. Môže ísť o prestavbu bytového jadra, či posun nenosných priečok. Ak uvažujeme o razantnejších zmenách, musíme pamätať  na to, aby sme nenarušili statiku celého bytového domu. Všetky stavebné zásahy by sme preto mali konzultovať na príslušnom stavebnom úrade, kde nás usmernia v tom, či stačí v konkrétnom prípade len ohlasovacia povinnosť, alebo je potrebné stavebné povolenie.

Najčastejším prípadom, s ktorým sa stretávame, je prestavba bytového jadra. Väčšinou sa staré bytové jadrá skladajú z dreveného rámu a vloženého polystyrénu. Často sú v dezolátnom stave, ako aj elektroinštalácia, čo môže byť  životu nebezpečné. Pri našich realizáciách výstavby bytového jadra využívame najmä presné tvárnice, s ktorými sa jednoducho a rýchlo manipuluje.

Predtým, ako sa pustíme do procesu prestavby bytu, musíme zistiť, o aký typ bytového jadra ide. Ujasníme si, ktoré steny sú ľahké, nenosné a môžu sa meniť, a ktoré nosné, do nich nesmieme v žiadnom prípade zasahovať.

4 typy bytových jadier

H+kk – konštrukcia bytového jadra je v tvare písmena ‘H’. Nosná stena ho ohraničuje z dvoch protiľahlých strán

F+kk – konštrukcia bytového jadra je v tvare písmena ‘F’. V tomto prípade ho nosná stena ohraničuje taktiež z dvoch strán, avšak priľahlých

T – bytové jadro v tvare písmena ‘T’ je vsunuté medzi tri pevné steny, v tomto prípade je vhodné ponechať  dispozičné riešenie a jadro iba vymeniť

E – bytové jadro v tvare písmena ‘E’ je ohraničené len jednou pevnou stenou, čo umožňuje mnoho variant stavebných úprav

Ako na to?

V prvom rade musíte mať  predstavu, koľko financií môžete uvoľniť  na danú rekonštrukciu. Ak sa rozhodnete rekonštruovať  v spolupráci so serióznou firmou, budú vaše sny o bývaní splnené za pár dní.

Naša firma má bohaté skúsenosti aj s prestavovaním bytových jadier. Zabezpečíme kompletnú dodávku materiálu a prác. Projektanti našej firmy, po úvodnej konzultácii s klientom, vypracujú projekt s 3D vizualizáciou a rozpočtom, ktorý v prípade záujmu zrealizujeme. V rukách našich majstrov budete mať  byt hotový za krátku dobu.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa