Rekonštrukcia balkónov a terás

Kávu alebo raňajky si v teplých mesiacoch najviac vychutnávame práve na balkóne alebo terase. Príchodom nových technológií sa otvorila možnosť využívania týchto vonkajších zákutí bytov a domov aj v zime. Vďaka tomu na balkónoch trávime viac času, čo nás niekedy podnieti aj k investícii vo forme malej či veľkej rekonštrukcie.

Na stav balkóna vplýva vonkajšie prostredie

Ako sme už spomínali, balkóny a terasy sú špecifickou súčasťou našich domovov. Kvôli ich otvorenosti sú to miesta, ktoré najviac podliehajú zmenám počasia. Dážď, slnko, chlad a horúčavy sa často podpisujú na zhoršenej kvalite stien alebo podlahovej krytiny. Pri rekonštrukciách sme sa stretli s terasami vo veľmi zlom stave, ktorý bolo pre zanedbanosť náročné odstrániť. Aj tu platí jednoduché pravidlo – nečakajte, kým bude neskoro.

Voda ničí najviac

Z prírodných živlov je voda pre balkóny a terasy najnebezpečnejšia. Jej silu by sme preto určite nemali podceniť. Stretli sme sa s názormi, že terasy pred vodou ochráni strieška, s čím si dovolíme nesúhlasiť. Najúčinnejšou ochranou je izolácia. Kvalitná hydroizolácia zabraňuje prieniku vody do materiálu, čím sa zvyšuje celková životnosť  materiálu a v konečnom dôsledku aj priestoru.

Výber kvalitného materiálu je priam nevyhnutný

Ak sa chcete vyhnúť pravidelnej rekonštrukcii, meneniu podlahy alebo prerábaniu zábradlia, určte si priority. Tou prvou by mala byť jednoznačne kvalita použitých materiálov. Väčšina z nich pôsobí dobre aj z estetického hľadiska. Stačí si správne nakombinovať  jednotlivé prvky a doladiť  ich malými drobnosťami, ktoré priestor oživia.

Z podlahových krytín je najčastejšie používanou dlažba

Našim zákazníkom pripomíname, že mať peknú a funkčnú dlažbu nie je všetko. Rovnako dôležité je aj lepidlo, špárovacie hmoty a ukončovacie profily. Zákazníkmi najčastejšie volená podlahová krytina nie je z praktického hľadiska náročná na údržbu a vyrábaná je v množstve farebných odtieňov, tvarov a veľkostí, čo znamená, že na svoje si príde aj najnáročnejší zákazník.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa