Sadrové omietky v interiéri

Neoddeliteľnou súčasťou moderného interiéru sú, okrem iného, nepochybne aj dokonale hladké steny. Homogenitu povrchu všetkých stien v dome zaručujú sadrové omietky. Predstavíme vám množstvo výhod, ktorými sa vyznačujú.

Hladký povrch a zdravotná nezávadnosť

Steny, pokryté sadrovou omietkou sú dokonale hladké, čo sa u vápenno-cementových omietkach dosiahnuť nedá. Sadrové omietky majú vysoký estetický potenciál, ponúkajú možnosti prípadných opráv bez narušenia výsledného vzhľadu. Nepraskajú, nemenia svoj tvar a murivo pod nimi ‘dýcha’. Prírodný materiál – hlavná zložka sadrovej omietky zaručuje, že omietka je zdravotne nezávadná. Na hladkých stenách sa nemá kde usadzovať prach, preto túto variantu odporúčame tiež do domácností alergikov.

Výhody a nevýhody sadrových omietok

Sadrové omietky ponúkajú široké spektrum využitia. Sú vhodné do všetkých miestností, dokonca aj do kuchyne a kúpelne, ich povrch je vhodný na aplikáciu rôznych maliarskych náterov a sýtych farieb, tapiet, ale aj keramických obkladov. Sadrovú omietku je možné použiť na akékoľvek murivo – tehlové, betónové a pórobetónové tvárnice, dokonca na staršie vyzreté vápenno-cementové omietky.

Obzvlášť vhodné sú pre novostavby, realizované z geometricky presných stavebných systémov. Omietka stavbu neuzavrie, práve naopak, napomáha dlhodobému odvetrávaniu vlhkosti z muriva, čo zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti domu a vytvára zdravšiu klímu. Pri presných tvárniciach aplikujeme omietku v jednom kroku, stačí v hrúbke 5 – 6 mm, u tehlového muriva je vrstva omietky o niečo vyššia (10 – 15 mm).
Aj keď sadrové omietky v sebe nesú len samé pozitíva, na ich kvalitu má veľký vplyv ich aplikácia.

Bezchybná aplikácia je podmienená odbornou spôsobilosťou murára alebo firmy, ktorá tieto práce vykonáva. Odporúčame preto zveriť túto časť prác spoľahlivej firme, ktorá ručí za dokonalý výsledok. Oproti vápenno-cementovej omietke je sadrová omietka mäkšia, takže sa môže ľahšie poškodiť. Oprava je však veľmi jednoduchá a opravované miesto je na nerozoznanie od okolitej plochy. Takže aj táto zdanlivá nevýhoda je eliminovaná.

Dokonalosť pri osvetlení

Sadrové omietky vytvoria v každom interiéri dojem novostavby. Vďaka svojmu vyváženému pH (5,5) nepohlcuje pigmenty z maliarskych farieb a preto si stena uchováva jasnú farbu počas dlhej doby. V modernom interiéri sa tiež často stretávajú rôzne formy osvetlenia a hra tieňov, ktoré vyžadujú od povrchu stien úplnú bezchybnosť a túto ponúkajú jedine sadrové omietky.

Dokonalosť interiéru už nie je len záležitosťou luxusných stavieb. Precízne odvedená práca s tými najkvalitnejšími materiálmi dokáže vykúzliť dokonalosť aj vo vašom dome. Zverte túto prácu do rúk odborníkov a budete si užívať svoje krásne bývanie počas dlhých rokov.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa