Staviať dom „na kľúč“ alebo svojpomocne?

Rodinný dom si môžete zadovážiť  rôznymi spôsobmi. Môžete si kúpiť  nový dom, necháte si ho postaviť, alebo je tu ešte možnosť  kúpiť  starší dom a zrekonštruovať  ho.
Najideálnejšou možnosťou ako sa dopracovať  k svojmu vysnívanému domu, je nechať  si postaviť  nový a to buď svojpomocne alebo firmou „na kľúč“. Na čo sa treba pripraviť  pri stavaní?

Stavba rodinného domu „na kľúč“

Ak sa rozhodnete pre túto variantu, ušetríte množstvo času a energie. Za stavbu možno síce zaplatíte viac, ale vyvážite to niekoľkoročnou zárukou na kompletnú stavbu.
Sme seriózna stavebná firma, ktorá sa už od roku 2005 zaoberá výstavbou domov aj celých rodinných štvrtí. Okrem projektu, všetkých potrebných stavebných povolení, zapojenia inžinierskych sietí, samotnej výstavby domu vám vieme zabezpečiť  aj oplotenie a terénne úpravy vašej záhrady. Vždy jednáme seriózne a priamo s každým zákazníkom a vieme odborne poradiť, ale aj podriadiť  sa jeho požiadavkám.

Čo je v cene?
Cenu pri stavbe na kľúč riešime individuálne pri každej zákazke. Vždy sa dohodneme vopred a cenu už počas výstavby domu nenavyšujeme. Jedná sa o kompletnú cenu od pripojenia k inžinierskym sietiam až po posledné terénne úpravy. Pri objednávke s vami spíšeme zmluvu, ktorú môžete dať  skontrolovať  právnikovi. Samozrejmosťou je záruka, ktorú vám poskytneme na všetky dodávky a stavebné práce.

Za akú dobu sa môžete sťahovať?
Ako dlho trvá takáto stavba? Závisí to od typu rodinného domu, ktorý si vyberiete, v priemere to trvá približne 6 mesiacov.

Výhody

  • úspora času, fyzických aj psychických síl
  • niekoľkoročná záruka na všetky dodávky a kompletnú stavbu
  • dom si môžete objednať  aj s terénnymi úpravami záhrady, pozemku, s oplotením

Nevýhody

  • vyššia cena

Svojpomocné stavanie

Dôvodom, pre ktorí sa ľudia rozhodnú stavať  dom svojpomocne, je nižšia obstarávacia cena. Ak vám počas stavania domu dôjdu peniaze, môžete stavbu odložiť  a počkať, kým si na ňu našetríte, alebo vybavíte úver. Stavba vás bude stáť  množstvo času a fyzických síl. Záruku získate len na zakúpené materiály, ale nie na kompletnú realizáciu. Pre získanie stavebného povolenia budete potrebovať  odborníka, ktorý bude zodpovedať  za vašu stavbu. V tomto prípade si pozorne preštudujte stavebný zákon, alebo sa poraďte na stavebnom úrade. Budete potrebovať  projektovú dokumentáciu, ktorá bude obsahovať  množstvo ďalších informácií, napríklad technickú správu napojenia na inžinierske siete, stavebné výkresy, projekty na kúrenie, vodovod, kanalizáciu a elektrické rozvody a podobne.

Výhody

  • nižšia cena
  • prerušenie stavebných prác pri nedostatku finančných prostriedkov

Nevýhody

  • stavba je náročná na čas a fyzické sily
  • vybavovanie všetkých potrebných povolení a projektov
  • potrebujete odborný dozor za stavbu
  • nemáte záruku na kompletnú realizáciu

Je len vás, aký spôsob výstavby rodinného domu si vyberiete. Ak sa rozhodnete šetriť  si svoje sily a vzácny čas a vyberiete si dom „na kľúč“ zrealizovaný našou firmou, určite vás nesklameme. Môžete sa o tom presvedčiť  aj v galérii referencií nami realizovaných stavieb a rekonštrukcií. Ponúkame vám naše dlhoročné skúsenosti, serióznosť, korektné jednanie a najmä záruku kvality nami realizovaných prác.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa