Bungalov – ideálny dom pre rodinu

V dnešnej dobe je tento typ domu veľmi populárny. Ide o tradičný vidiecky dom jednoduchej konštrukcie s nízkou sedlovou, valbovou, či rovnou strechou, ktorý si našiel obľubu aj u našich klientov. Na jednom podlaží sa nachádzajú všetky miestnosti, dom je veľmi praktický a spravidla lacnejší ako klasické poschodové domy. Hodí sa do rovinatého terénu, s minimálnym sklonom, prípadne sa dá čiastočne podpivničiť a osadiť do svahu.

Oproti klasickým domom potrebuje bungalov väčšiu rozlohu, nie je teda vhodný na príliš úzke alebo malé pozemky. Naši architekti si však dokážu poradiť aj s týmto problémom a navrhnúť vhodný projekt na akýkoľvek pozemok.

Technické riešenie

Bungalovy majú zväčša štvorcový alebo obdĺžnikový pôdorys, prípadne pôdorys v tvare písmena ‘L’.
Pri projektovaní bungalovov sa snažíme držať zásady oddeliť nočnú a dennú časť domu, ktorú v poschodových domoch oddeľuje práve schodište. Bungalov sa dá plne prispôsobiť požiadavkám tak bezdetných rodín, rodinám s deťmi, ako aj starším ľuďom. Dominantou bungalovu je zväčša spoločný obytný priestor, ktorý tvorí otvorená kuchyňa s jedálňou a obývačkou. Jednotlivé izby bývajú spojené spoločnou chodbou a umiestňované po obvode domu. Zaistí sa tak dostatok svetla najmä pri vhodnej orientácii vzhľadom k svetovým stranám.

Výhody bungalovu

Najväčšou výhodou bungalovu je absencia schodišťa. Vyhovuje najmä ľuďom, ktorí myslia na svoju budúcnosť a chcú v tomto dome aj zostarnúť. Bungalov je ideálnou voľbou pre bezbariérový prístup a jednoduché využívanie. Obytné miestnosti sa môžu vzájomne prepojiť terasou, takže tam môžete vyjsť rovno a dať si so svojimi deťmi vonku spoločné raňajky. Veľká plocha pod strechou domu môže poslúžiť ako výborné skladovacie priestory pre sezónne veci. Súčasťou bungalovu môže byť aj garáž, prípadne je dom doplnený prístreškom pre auto.

Súčasťou všetkých našich projektov je vizualizácia tak interiéru ako aj exteriéru. Zákazník tak môže vidieť svoj dom ešte pred výstavbou, projekt je ešte možné upraviť podľa dohodnutých detailov.

Bungalov je ideálnym typom domu pre každú rodinu. Vyberte si aj vy svoj projekt, ktorý vám pomôžeme upraviť na mieru. Prajeme vám šťastné a spokojné bývanie!

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa