Rekonštrukcia technického zariadenia

Bývate v rodinnom dome alebo v byte a vidíte, že po rokoch užívania nevyhnutne potrebuje rekonštrukciu. Starnú nielen ľudia, ale aj ostatné veci. Kov podlieha vplyvom vlhkosti korózii, tesnenia po čase strácajú pružnosť  a netesnia, vodovodné potrubia sa postupne upchávajú vodným kameňom. S elektrinou a plynom je to ešte vážnejšie, nakoľko zastaralé a poškodené vedenia predstavujú aj nebezpečenstvo požiaru, prípadne výbuchu.

Pri rekonštrukcii interiéru je vhodné myslieť  na tieto rozvody, pretože okrem výmeny starých vedení sa naskytuje jedinečná možnosť urobiť zmeny v inštalácii podľa svojich predstáv a nových potrieb užívateľov bytu alebo domu. Svojim zákazníkom ponúkame pri rekonštrukciách aj túto možnosť, ktorá, aj keď sa spočiatku zdá, že zbytočne navyšuje rozpočet, v konečnom dôsledku ušetrí majiteľom nemalé peniaze na energie.

Vodovod, kúrenie a odpady

V panelových domoch sú inštalované všetky tieto siete a potrubia v tzv. stupačkách – zvislých šachtách. Vplyvom vlhkosti sa tieto potrubia časom poškodzujú a preto je vhodné pri rekonštrukciách myslieť aj na ne. Rekonštrukciu potrubí by mali zvážiť  aj obyvatelia rodinných domov, kde bývajú potrubia inštalované vodorovne, zväčša v podlahe alebo v suterénoch. Tie sa vymenia buď  kompletne, alebo len v miestach, kde sú prístupné. Je na každom zákazníkovi, v akom rozsahu sa rozhodne takúto rekonštrukciu podstúpiť. U našich zákazníkov pri tomto rozhodovaní zohráva rolu najmä finančný rozpočet, alebo časová náročnosť rekonštrukcie. Pri rozsiahlejších rekonštrukciách, inštalácii podlahového kúrenia, prípadne haváriách, totiž dochádza k celkovej demontáži podlahy a k časovému predĺženiu stavebných prác.

Elektrina a plyn

Pred rekonštrukciou odporúčame nechať  si vypracovať revíziu rozvodov plynu aj elektriny. V prípade, že ich stav nevyhovuje, je potrebná ich kompletná výmena tak vo viditeľných miestach ako aj pod omietkou. Elektrické aj plynové rozvody sa v súčasnosti inštalujú s viacerými bezpečnostnými atribútmi, teda sú v porovnaní s minulosťou oveľa bezpečnejšie a úspornejšie.

Ak sa už rozhodnete pustiť  sa do rekonštrukcie svojho bývania, myslite aj na všetky inžinierske siete. Pracovníci našej firmy vám ochotne poradia a na základe obhliadky vypracujú presný rozpočet a časový harmonogram prác. Potom sa môžete rozhodnúť, do akej miery chcete do tejto rekonštrukcie investovať. Neváhajte a dohodnite si s nami bezplatnú konzultáciu.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa