Stále populárne betónové schodisko

Železobetónové konštrukcie vo všeobecnosti zaznamenávajú v posledných rokoch veľký návrat na stavebnícku scénu. Betón je pre svoje všestranné využitie veľmi obľúbeným materiálom, ktorý používajú architekti vo svojich projektoch. Obzvlášť  pri schodoch je tento materiál jedným z najobľúbenejších. Veľmi často sa s ním stretávame aj pri realizácii našich stavieb. Čoraz viac našich klientov si pri poschodovom dome volí práve možnosť  tohto typu schodiska. Moderné technológie spracovania betónu a jeho výrazne lepšia kvalita oproti minulosti, ho stavajú na vrchol rebríčka používaných materiálov.

Pri betónových schodiskách rozoznávame dva základné typy schodísk z hľadiska spracovania a inštalácie:

  • prefabrikované schody – vyrábajú sa vo formách ako jeden kus, akýsi odliatok z oceľovej formy. Na výber je viac ako sto typov tvarov a veľkostí schodov pre rôzne schodiska. Tie môžu byť  v tvare písmena L alebo U, točité, či v rôznych atypických tvaroch. Schodisko sa po vytvrdnutí vo forme jednoducho privezie na stavbu ako celok, jeho montáž trvá zhruba hodinu, takže je okamžite pripravené na používanie. Samonosné schody nevyžadujú žiadne podporné stĺpy, šetria priestor a pôsobia štýlovo.
  • monolitické schody – schodisko vzniká priamo na stavbe. Zhotoví sa debnenie so železnou výstužou, do ktorého sa následne vyleje betón. Po vytvrdnutí betónu sa debnenie odstráni a po schodoch je možné chodiť. Takto zhotovené schody sú oproti prefabrikovaným pracnejšie aj drahšie.

Výhodou betónových schodov je najmä možnosť  osadiť  ich už v priebehu výstavby a používať  počas celej doby výstavby. Po ukončení prác schodisko dotvoríme a doladíme s interiérom buď obkladovým kameňom, rôznymi typmi dreva, nerezom, alebo sklom.

Schodisko je prvok interiéru, ktorý tvorí jeho podstatnú časť, používané je denne po celý život a preto jeho výber netreba nechať na náhodu.

Vyberte si schodisko, ktoré vám z hľadiska praktickosti aj dizajnu najviac vyhovuje, schody naprojektujeme, naceníme a zhotovíme rýchlo a kvalitne pre vašu maximálnu spokojnosť. Kontaktujte nás pomocou dopytového formulára, ozveme sa vám späť  čo najskôr.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa