Čo zvážiť pred rekonštrukciou

Chceli by ste bývať v rodinnom dome, ale Vaša finančná situácia vám nedovoľuje postaviť si rodinný dom ‘na kľúč’ ? Možným riešením je kúpa staršieho domu a jeho následná rekonštrukcia podľa Vašich predstáv. Ako postupovať pri rekonštrukcii a čomu sa treba vyhýbať?

Nákup a prestavba domu

Kúpa rodinného domu je vážne rozhodnutie, ktoré sa týka celej rodiny. Veľmi dobre si to premyslite, čakajú Vás starosti a obmedzenia, týkajúce sa času a hlavne financií. Mnohí z Vás možno narazia na problémy, ktoré nie sú vo Vašich silách zvládnuť svojpomocne a rozhodnete sa pre výber vhodného dodávateľa prác, ktorý zhodnotí situáciu, poradí a hlavne profesionálne a spoľahlivo zrealizuje.

Ak sa do domu najprv nasťahujete a

ho budete postupne, pripravte sa na znížený komfort a provizórne podmienky. Ideálne je zrenovovať naraz celý dom a až potom sa nasťahovať. Určite oceníte dobre investované peniaze,  ak sa rozhodnete pre odborníkov, ktorí dokážu odviesť dobrú prácu aj na pôvodnom základe, ktorý nemusel byť urobený tak kvalitne, ako si to pôvodná stavba vyžadovala.

Ďalším dôvodom, pre ktorý sa klienti rozhodli pre našu firmu bol ten, že nemali vzťah k manuálnej práci. Nie každý má na rekonštrukciu domu fyzické a odborné predpoklady, niekomu chýba voľný čas. Kvalitná rekonštrukcia si vyžaduje znalosti viacerých druhov prác. V našej spoločnosti nájdete odborníkov s certifikátmi, ktorí si poradia so všetkými prácami v dome.

Dôkladná prehliadka rodinného domu

Ak sa rozhodnete pre kúpu staršieho domu, je potrebné preskúmať jeho technický stav. V prvom momente si všímajte, v akom stave je murivo a krov strechy.

Pri prehliadke muriva si všímajte trhliny, praskliny na nosných stenách, na strope, prípadne prevesenie stropných rákosových omietok – v tomto prípade môže ísť o narušenú statiku domu. Ak si všimnete nezvyčajný zápach a vlhké mapy na stenách v pivničných a prízemných priestoroch, tieto sú vyvolané dôsledkom porušenej hydroizolácie.

Dôležité je, aby krov strechy nebol napadnutý drevokaznými hubami alebo hmyzom. Tu Vám pomôže ostré kladivko. Keď Vám pri poklopkaní do dreva zájde dnu ako po masle, určite nie je krov zdravý – aj v prípade, keď pod tenkou šupkou na prvý pohľad zdravého dreva nájdete žltý prášok. Ak sú v krove drobné dierky, sú tam prítomné červotoče.

Stav rodinného domu Vám určite najlepšie posúdi nezávislý skúsený odborník, ktorý sa zaoberá diagnostikou stavieb. Vždy vopred zhodnotíme situáciu, zvolíme najvhodnejší postup, konzultujeme s klientom, čo je potrebné spraviť, aké sú prípadné riziká, aké materiály budú najlepšie vyhovovať a aká bude finančná náročnosť rekonštrukcie.  Pracovníci našej firmy sú školení a certifikovaní, dbajú na to, aby odviedli maximálne kvalitnú prácu.

Odhad nákladov na rekonštrukciu

Ak chcete mať čo najpresnejšiu predstavu o predpokladaných nákladoch na rekonštrukciu, radi prídeme, obhliadneme stavbu, naceníme a v prípade záujmu aj zrealizujeme. Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Váš telefón

Predmet

Vaša správa