Jednoducho a rýchlo so sadrokartónom

Sadrokartónové dosky nadobudli v posledných rokoch široké využitie. Používajú sa najmä v interiéroch ako suchá výstavba deliacich stien, podhľadov, oblúkov, vstavaných políc a rôznych iných komponentov.

Čo je sadrokartón?

Už z názvu vyplýva, že sadrokartón vznikol spojením dvoch materiálov – sadry a kartónu. Výsledkom je pevný, no zároveň ľahký materiál pre všestranné využitie.
Vyznačuje sa najmä jednoduchou manipuláciou a rýchlou montážou. Má tiež nízku hmotnosť  a nezaťažuje ostatné stavebné konštrukcie. Jeho povrch netreba omietať, dá sa naň rovno aplikovať farba, prípadne keramický obklad, či tapeta. Montuje sa do špeciálnych tenkostenných pozinkovaných kovových profilov, ktoré sa navŕtavajú do steny. Platne sa do nich už len pozasúvajú a privŕtajú špeciálnymi skrutkami. Sadrokartón sa dá jednoducho rezať podľa potreby, spoje a stopy po skrutkách sa jednoducho vytmelia a prebrúsia. Výsledkom je jednoliaty hladučký povrch, ktorý pôsobí elegantne a moderne.

Druhy sadrokartónu

Sadrokartón sa vyrába v rôznych variantoch v závislosti od spôsobu využitia. Rozlišujeme:

  • obyčajné stavebné dosky (bielej farby)
  • impregnované stavebné dosky ( zelenej farby), vhodné do kúpeľní a všade tam, kde bude konštrukcia vystavená nadmernej vlhkosti
  • protipožiarne dosky
  • izolačné dosky s minerálnym vláknom a parozábranou
  • ohybné stavebné dosky (ideálne pre oblúkové klenby)

Ďalšie výhody

Sadrokartón sa okrem iného využíva aj ako zvukový izolačný materiál, vhodné je ho položiť  aj pod plávajúcu podlahu. Medzi jednotlivé dosky je možné vložiť  izoláciu, elektroinštalačné zväzky, či rôzne potrubia. Interiér tak pôsobí kompaktne, pričom ho nerušia žiadne rozvody a káble. Do sadrokartónu sa dajú nainštalovať  napr. bodové svetlá. Pomocou ich osvetlenia pôsobí interiér veľmi moderne a elegantne.

Montážne práce

Montáž sadrokartónu by mal bez väčších problémov zvládnuť  každý bežný laik. Ak by ste si predsa len naňho netrúfli, ponúkame vám možnosť  zveriť  túto etapu výstavby do rúk odborníkov. Máme skúsenosti s najrôznejšími variantami využitia sadrokartónových platní. Navštívte nás a my vám nezáväzne poskytneme naše poradenstvo a v prípade záujmu aj služby.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa