Podpivničenie rodinného domu

Pivnice v rodinnom dome sú veľkým prínosom z hľadiska získania dostatočne veľkého odkladacieho alebo inak využiteľného priestoru a to bez toho, aby sa zväčšila zastavaná plocha domu. Druhou, menej príjemnou stránkou, je cena takéhoto riešenia, ktorá celkový rozpočet stavby značne navýši.

S pivnicou alebo bez?

Odkladací priestor pre bicykle, záhradné náradie, sezónne veci a zaváraniny, zaberie často dosť  veľkú plochu. Preto je vhodné tento problém riešiť  už pri výbere projektu. Ak máte dostatočne veľký pozemok, kde sa bude dať  časom postaviť  nejaká šopa, či garáž, môžete tieto veci skladovať  tam, a problém je vyriešený. V opačnom prípade, teda, ak je pozemok malý, prípadne svahovitý, je priam ideálne dom podpivničiť  a získať  tak nové priestory nielen na uskladnenie vyššie spomenutých vecí, ale napr. na zriadenie práčovne, pracovne, letnej kuchyne a podobne.

Výhody

  • získanie priestorov na odkladanie rôznych vecí
  • možnosť  vytvorenia garáže, ktorá ochráni vaše auto pred poveternostnými vplyvmi
  • technickú miestnosť  alebo kotoľnu nemusíte riešiť  v dome na úkor obytnej plochy domu
  • pri vhodnom riešení ju môžete využiť  aj na relax – posilňovňa, dielnička

Nevýhody

  • podpivničenie domu navýši cenu domu o dosť  vyššiu sumu

Všetko závisí od individuálnych požiadaviek rodiny, od počtu jej členov a koníčkov, ktorým sa venujú, či potrebujú skladovať  veľké alebo malé množstvo vecí. Určitým kompromisom môže byť  aj čiastočné podpivničenie domu.

Vybrať  vhodný projekt, aby ste mali dostatočný priestor nielen na bývanie, ale aj na oddych a pohodlie, navyše aby aj ‘ladil’ s pozemkom, vám radi pomôžu projektanti, s ktorými naša firma spolupracuje. Je pre nás prvoradé riešiť požiadavky klientov na základe ich individuálnych potrieb, podrobne ich rozpracovať a náležite uspokojiť. Ak si vyberiete úplne alebo čiastočne podpivničený dom, oboznámime Vás s kladmi aj zápormi, vypracujeme projekt pre bezproblémovú realizáciu a pohodlné využívanie. V prípade záujmu ho aj zrealizujeme, pretože spokojnosť  našich klientov je pre nás prvoradá.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správa