Výber strešnej krytiny

Pri plánovaní stavby domu treba brať  do úvahy mnoho faktorov. Jedným z tých najdôležitejších je výber správnych materiálov, hlavne pri súčasnej širokej ponuke na našom trhu. Nie je to investícia na rok, ani na dva, ale často býva na celý život, a preto treba byť  pri rozhodovaní obzvlášť dôsledný. Osobitnou a veľmi dôležitou kapitolou je správny výber strešnej krytiny.

Ako si teda správne vybrať?

Pri výbere strešnej krytiny radíme našim zákazníkom zhodnotiť  niekoľko faktorov. Tým najdôležitejším je typ a sklon strechy. Ak sa jedná o rekonštrukciu, prihliadame najmä na vek stavby, na stav existujúceho krovu a tiež na vlastnosti obvodových múrov, aby samotná strecha neprimerane nazaťažila objekt a nenarušila jeho statiku. Všetky spomenuté skutočnosti naši pracovníci vždy odborne preskúmajú a následne ponúknu klientovi najvhodnejšie riešenie, šité na mieru.

V súčasnosti stavebný trh ponúka širokú škálu strešných krytín:

Keramická krytina

Veľkým pozitívom keramickej krytiny je jej mechanická pevnosť a dlhodobá stálosť  farieb, nakoľko je veľmi odolná poveternostným vplyvom. Je nehorľavá a je vyrobená z prírodných materiálov, takže nijako nepoškodzuje ľudské zdravie. Tento typ krytiny sme klientom odporúčali najmä na novostavby.

Betónová krytina

Betónová krytina je veľmi podobná keramickej. Taktiež sú tu použité prírodné materiály ako je voda, piesok a kameň. Má však väčšiu hmotnosť  ako keramická a aj v cene je nepatrný rozdiel.

Asfaltová krytina

Vyrába sa z asfaltu, kde nosnú časť  tvorí sklorohož a povrch je upravovaný bridlicovým posypom. Výhodou strešnej krytiny je jednoduchá montáž, nízka nosnosť, nižšia cena ako u iných typov krytín. Ako u iných typov krytín, aj táto je ponúkaná v širokej farebnej škále a nevyžaduje takmer žiadnu údržbu.. Naši certifikovaní pracovníci odporúčajú túto krytinu najmä na rekonštruované staršie domy, aby predišli nadmernému zaťaženiu existujúceho krovu a celého objektu.

Vlákno-cementová krytina 

Je vyrobená z cementu. Má tvrdý povrch, odolný voči extrémnym poveternostným podmienkam a rovnako ako asfaltovú ju odporúčame na staršie domy, kde sa krytina ukladá na pôvodný krov. Naši klienti, ktorí zvolili túto krytinu, sú spokojní, nakoľko montáž je rýchla a cenovo výhodná.

Plechové krytiny

Po rokoch je opäť  moderný aj tento typ krytiny. Veľkou výhodou plechovej strechy je rýchla montáž a cenová dostupnosť. Na našom trhu je v ponuke široká škála plechových krytín, stačí si len vybrať  svoj štýl a farbu. Hlučnosť tohto typu strechy minimalizujeme doplnením vhodnej izolácie, ktorá akustické vlny zachytáva a pohlcuje.

Každý typ strešnej krytiny je svojim spôsobom špecifický, preto je potrebné dobre zvážiť  výber. Na to je tu naša firma a jej zamestnanci, aby vám správne poradili, usmernili a v prípade záujmu vám zastrešili váš šťastný domov.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Váš telefón

Predmet

Vaša správa