Fasáda je našou vizitkou

Fasáda hovorí za váš dom, fasáda vypovedá mnohé o osobnosti majiteľa domu. Nová fasáda dotvára celkový dojem z architektúry vášho obydlia. Ak sa rozhodujete práve o tom, či zaobstarať  alebo opäť posunúť  zhotovenie novej fasády potom vedzte, že fasáda je vašou vizitkou a reprezentuje vás. Už by ste nemali odsúvať  úpravu fasády, pustite sa do toho práve teraz!

Aká fasáda je najlepšia?

Pre každého iná. Pri plánovaní fasád sa musí vziať do úvahy vnútorná dispozícia domu, jeho orientácia, veľkosti okien, materiál zastrešenie a nakoniec aj celkový charakter vášho domu.

Čo je potrebné pri výbere fasády zvážiť?

Pred samotnou realizáciou vás čaká niekoľko rozhodnutí. Musíte zvážiť, či spolu s fasádou riešiť  aj zateplenie a ušetriť  na v budúcnosti na nákladoch  na vykurovanie a na nákladoch na dodatočné zatepľovanie v samostatnom kroku. Nemenej dôležitý je potom výber materiálov, či už na zateplenie, ale aj na samotnú fasádu. Dnes sú na trhu rôzne materiálové druhy fasád – silikónové, silikátové, minerálne, akrylátové a ich kombinácie. O množstve značiek s rozdielnou kvalitou ani nehovoriac. Tu je naozaj dôležité sa poradiť. My vám vieme poskytnúť cenné informácie z osobnej skúsenosti so spracovaním jednotlivých značiek a druhov omietok, s ktorými sme pracovali a na našich referenciách si môžete pozrieť, ako fasády nami vyhotovené vyzerajú po dokončení, ale aj po nejakom čase. Pri fasádnom materiáli teda najmä posudzujeme tieto technické parametre:
  • náklady na materiál
  • životnosť  materiálu
  • údržba
  • tepelno -technické vlastnosti
  • odolnosť  proti vlhkosti
  • vhodnosť  typu fasády pre daný objekt
Nakoniec najjednoduchším rozhodnutím je to najkrajšie – vybrať  si peknú farbu a rozvrhnutie plochy pri dvojfarebnej kombinácii.
Pre pohodlný život v dome je veľmi dôležité príjemnú vnútornú mikroklímu, ktoré závisí predovšetkým od teploty a vlhkosti vzduchu v interiéri. Fasádou nesmie preniknúť dovnútra žiadna voda, nech je to dážď, sneh alebo ranná rosa. Naproti tomu vlhkosť  z vnútorných priestorov by mala úplne bez problémov prechádzať  von. Pre dosiahnutie stálej izbovej teploty je kvalitná tepelná izolácia veľmi dôležitá. V zime bráni úniku tepla von do okolia a v lete naopak nedovolí preniknúť  teplu do interiéru.
Povrch stien je tiež zaťažený veľkými výkyvmi teplôt. Na fasádu pôsobia v rôznych ročných obdobiach slnko aj mráz a rozdiel teplôt môže na jednom mieste v priebehu jedného dňa dosiahnuť  aj 50 ° C. Tieto rýchle zmeny teplôt znamenajú pre fasádu veľké namáhanie, ktorému musí odolávať  mnoho rokov bez poškodenia. Či fasáda dobre plní svoje poslanie, spozná majiteľ  domu nielen na nákladoch za vykurovanie. Musí započítať  aj náklady za opravy vzniknuté v dôsledku kondenzácie vodných pár alebo rastom plesní a pod

Ako postupovať  pri záujme o dodaní novej fasády

V prvej fáze vás nezáväzne navštívi technik našej stavebnej firmy, ktorý vykoná odborné posúdenie zákazky, zameranie na vykonanie rozpočtu, prípravy projektu a zmluvy. Ak uvažujete o novej fasáde vášho rodinného alebo bytového domu, ozvite sa nám. Cena za prevedenie fasády je u nás pevne stanovená rozpočtom a zakotvená v zmluve.

Kontaktujte nás:

Vaše meno

Váš email

Váš telefón

Predmet

Vaša správa